Filistinli genç Siyonist yerleşimciler tarafından şehit edildi

Turkish Radio 9 views
Filistin Sağlık Bakanlığı, Batı Şeria'nın Selfit bölgesinde Filistinli bir gencin bir terörist siyonist yerleşimci tarafından doğrudan hedef alınarak bıçaklanmak suretiyle şehit edildiğini duyurdu.

Filistin Enformasyon Merkezi muhabirinin verdiği bilgilere göre Selfit'in İskaka mıntıkasında 27 yaşındaki Ali Hasan Harb isimli bir genç dün (21 Haziran Salı) gece bir terörist siyonist yerleşimci tarafından doğrudan kalbine hançer saplanarak şehit edildi. Saldırıda çok ağır bir şekilde yaralanan genç acilen hastaneye kaldırıldı ama kısa bir süre sonra Sağlık Bakanlığı gencin hayatını kaybettiğini duyurdu. Şehit edilen gencin mühendis olduğu bilgisi verildi.
Yerel kaynakların verdiği bilgilere göre yerleşimci terör çetelerinin İskaka bölgesindeki bir tepeyi ele geçirmeye çalışmaları üzerine Filistinlilerle yerleşimci teröristler arasında çatışmalar çıktı. Filistinli gençlerin terör çetelerinin kendi arazilerine el koymalarına engel olmaya çalışmaları üzerine bir yerleşimci terörist Filistinli bir gence yaklaşarak onu göğsünden hançerledi./

Add Comments